Activitate dedicată zilei funcționarului public

Activitate dedicată zilei funcționarului public

În fiecare an, la data de 23 iunie, este marcată Ziua Funcționarului Public, sărbătoare profesională ce evidențiază contribuția și rolul important al funcționarilor publici în dezvoltarea și buna funcționare a societății.

Cu frumosul prilej, conducerea raionului în parteneriat cu Centrul Sindical Ramural Teritorial Fălești din Domeniul Serviciului Public au organizat o activitate festivă consacrată funcționarilor publici din cadrul autorităților administrației publice locale de nivelul I și II din raion.

Participanții au fost felicitați de către domnul Vadim ROȘCA, Președintele raionului, și doamna Ana Bordeniuc, președintele Centrului Sindical Ramural Teritorial Fălești din Domeniul Serviciului Public, care au adresat mesaje de apreciere și recunoștință pentru profesionalismul, responsabilitatea și dedicația manifestată în activitatea desfășurată în serviciul cetățenilor.

În cadrul evenimentului, în semn de înaltă apreciere pentru activitatea profesională exercitată cu competență, integritate și devotament față de valorile administrației publice, precum și pentru contribuția adusă la îmbunătățirea serviciilor publice și consolidarea imaginii instituțiilor administrației publice locale, domnul Vadim ROȘCA a oferit diplome la cei mai longevivi funcționari publici din cadrul Consiliului raional și al primăriilor din raion care au o activitate îndelungată în domeniul administrației publice.

De asemenea, cu prilejul Zilei Funcționarului Public, doamna Ana Bordeniuc a acordat diplome și mesaje de gratitudine membrilor de sindicat din domeniul administrației publice, în semn de recunoaștere a profesionalismului și dedicației de care dau dovadă în activitatea lor.

Mai multe fotografii