MESAJ DE FELICITARE CU PRILEJUL ZILEI FUNCȚIONARULUI PUBLIC

Ziua Funcționarului public

Dragi funcționari publici,

Instituită de Guvernul Republicii Moldova în  anul 2012, prin decizia Adunării Generale a Organizațiilor Națiunilor Unite, la data de 23 iunie a fost declarată sărbătoarea profesională - Ziua funcționarului public.

Un prilej deosebit de a exprima recunoștința și aprecierea față de toți cei care, prin muncă, profesionalism și responsabilitate, contribuie la buna funcționare a administrației publice și la dezvoltarea comunităților noastre.

Într-o societate aflată într-un continuu proces de modernizare, rolul funcționarului public este mai important ca niciodată. Prin competență, integritate și respect față de cetățeni, dumneavoastră sunteți cei care transformați politicile și deciziile administrative în rezultate concrete pentru oameni.

Vă mulțumesc pentru dedicarea cu care vă îndepliniți atribuțiile, pentru răbdarea și implicarea de care dați dovadă în activitatea de zi cu zi și pentru contribuția adusă la consolidarea unei administrații eficiente, transparente și orientate spre nevoile cetățenilor.

Cu acest prilej, Vă adresez urări de sănătate, prosperitate, împliniri profesionale și personale. Să aveți parte de respectul și aprecierea pe care le meritați, iar rezultatele muncii dumneavoastră să fie o sursă de satisfacție și motivație pentru noi realizări.

                 La mulți ani tuturor funcționarilor publici!

Cu deosebit respect,

Vadim ROȘCA, președintele raionului Fălești